Wellness a Sauna

Relaxace ve wellness není jen vířivka a masáž, jak ji většina dnešní populace vnímá. V našem areálu se vracíme ke skutečné relaxaci tak, jak ji vnímali naši předkové. Oni se starali nejen o duchovní kulturu, soužití s přírodou, ale také o své zdraví. My Vám nabízíme hned několik druhů relaxace, přičemž vše se nalézá přímo v přírodě.

Zakarpatský čán

Vrcholem našeho areálu a ojedinělý v celé České republice – je Zakarpatský čán.

Že nevíte, co to znamená a odkud se takové označení vzalo? Staří Keltové, kteří obývali oblast na Zakarpatsku, vykopali jámu lemovanou zvířecí kůží, nalili do ní minerální nebo železitou vodu a vhodili tam na ohni rozehřáté kameny. Tímto způsobem léčili nejrůznější nemoci a zranění.

Dnes je čán kruhová nádoba z litiny nebo ze železa, postavená nad ohništěm. Teplota vody se pohybuje v rozmezí 35-40°C. Do čánu se vejde až 6 osob. Díky železité vodě, se tělo zbavuje stresu, toxinů, pokožka se zpevňuje a dokonce se zvyšuje i libido mužů a žen. Návštěvu čánu je nutné prokládat koupelí v chladné vodě. Tím se opět zvyšuje obranyschopnost organismu proti nemocím a nachlazení.

Druhy koupelí v čánu:

Zakarpatský s bylinkami

Koupel v nejlepších bylinkách Zakarpatské oblasti zmírňuje stres, čistí tělo a nasládlá vůně bylinek dodá pocit štěstí.

S okvětními lístky růží

Kromě estetického potěšení si užijete relaxaci zlepšující náladu a odstraňující stres. Vaše kůže si užije pocit hebkosti a imunitní systém bude posílen.

S přírodním extraktem z borovice

Extrakt borovice zlepšuje mikrocirkulaci cév, regulaci krevního tlaku, podporuje hubnutí, zvýšuje pružnost pokožky a předchází nachlazení.

Správné saunování, pravidla saunování

Saunování rozumí tak trochu každý – vejít dovnitř, pořádně se vypotit a rychle ochladit. Hotovo. Jenže pravidla saunování zase tak úplně stručná nejsou. Aby byla sauna opravdu zdraví prospěšná, musí se pár zásad přece jen dodržovat. Máte chuť se o saunování dozvědět více? Tak se pusťte do čtení!

Saunování ve Zakarpatské sauně

  • Do sauny nechoďte na lačno ani s plným žaludkem. Pro jistotu bezprostředně před vstupem do sauny nepijte alkohol a nekuřte.
  •  Před samotným saunováním se umyjte a osušte, budete se potit rychleji.
  •  Pokud můžete, buďte v sauně bez plavek.
  •  Saunujte se maximálně 15 minut.
  •  Pak vyjděte ze sauny a ochlaďte se – buď sprchou, nebo vědrem či skokem do bazénku.
  •  Celý proces třikrát opakujte a nezapomeňte doplnit tekutiny.
  •  Aby měla sauna ten správný přínos, navštěvujte ji minimálně jednou týdně.
Rezervujte si pobyt
Hosté 2